New Page 1

    Haber Listesine Üyelik

 

 

...CAFER YAMİŞ'İN KİŞİSEL WEB SİTESİNE HOŞGELDİNİZ...

gül | 16.3.2018
Soru / Mesaj: hocam alt cenem geride dis apareyiyle duzelir mi bunun iicn kliniginize gelmeyi dusunuyorum  

Dt. Cafer Yamiş : alt çenenizin geride olması dişsel, fonksiyonel ya da iskeletsel mi hekimin yapacağı teşhis ile belli olur. bunun durumun tedavisi de bu teşhise göre karar verilir. yani film ile çeşitli aşamalardan sonra  çene ilişkilerinizin durumunu incelemek gerekiyor..

 
Musa | 28.1.2018
Soru / Mesaj: Arkadaşlar bu tip doktora gitmenizi tavsiye etmem. Dün ben gittim bir rotgen için 50 tl para aldı. Sadece kafasındaki şey müşteriyi nasıl yolarım. Müşteriye güveni olmayan birisi giden arkadaşların sorularına cevap vermişmi bir bakın bakmayınca fiyat veremem demiş. Ne den acaba ? Özel hasteneye rötgen çektirsin bu kadar para almaz. Aldığı parayı helal etmiyorum. Şimdi bunada cevap versin bakalım.  

Dt. Cafer Yamiş : musa bey merhaba sanırım üniversitede okuyan ve onun diş tedavisi için kliniğimize muayene için gelmiştiniz. öncelikle muayene ücretlidir. ama bölgemizde hekim arkadaşların çoğu gibi bende genellikle almıyorum. ama alabilirdim ve sizden muayene üçretini almadım. 

    panoramik veya tomografi film çekmek ücretlidir.  bir sorun soruşturun özelde  ücretsiz panoramik film çekimi yapılan yer var mıdır? sonuçta çektiğimiz panoramik film kızınızın yararına olan teşhis ve tedavi amaçlıydı.  yarım saat boyunca kızınızın teşhisiyle birlikte tedavi planlaması için sizlere zaman ayırdım çeşitli alternatifleri sıraladım ve kafanızdaki soru işaretlerine cevap olmaya çalıştım ama bunun için herhangi bir ücret de talep etmedim.fakat film ücreti için o 50 tl sizi çok hırpalamışa benziyor! ne diyebilirim canın sağ olsun...
Mehmet Akkış | 17.1.2018
Soru / Mesaj: Hocam, implantı dişi hemen çektirdikten hemen sonra yaptırabilir miyim 

Dt. Cafer Yamiş : implantoloji her geçen gün alternatif tedavi olarak sürekli yenileniyor ve gelişiyor. dolayısıyla diş hekimleri de kendilerini yeniliyor ve geliştiriyorlar. diş çekiminden sonra eğer çekim yuvası anında implant yerleştirmeye uygunsa implant yerleştirip üstüne de aynı anda diş yapma imkanı vardır. ya da çekilen dişin kemikte yarattığı tahribata göre karar verilir.bunun için bazen kemik grefti, memran veya kan hücreleri (prf gibi) implantla beraber gerekebilir. veya diş çekim yarası o anda implant yerleştirmeye müsait değilse gerekl greftlerle yara kapatılır ve üstüne de geçici diş yapılabir. 2-3 ay sonra çekilen yere implant ve üstüne daimi diş yapılabilir... tabi bütün bunlara karar verebilmek için önce detaylı bir muayene ve bölgeyi 3 boyutlu incelemek gerekir.

Abdullah | 4.5.2017
Soru / Mesaj: Hocam merhaba.kaplama yapılan dişlere lamine uygulanir mı yani yapışır mı? 

Dt. Cafer Yamiş : daha önceden kaplanmış dişlere lamina olmaz. lamina dişlerin sadece görünen ön yüzeylerine yapıştırılarak yapılan bir kaplama türüdür. oysa siz dişleri daha önceden çepeçevre kestirerek kapladığınız için lamina olmaz. ama laminanın yapıldığı full porselenden (lityum di silikat gibi ) sadece ön yüzeyi değilde artık dişin bütün çevresine yapılacak.

| 12.1.2017
Soru / Mesaj: Ön dişlerim gereğinden fazla büyük ve gülmek yasak sanki bana. Konuşurken karşımdakı yüzüme değil ağzıma bakıp yüzünün ifadesini okumam beni çok uzuyor. Bende herkes gibi gülmek istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz lütfen. Sizden cevap bekliyorum. Bana da yardımcı olursanız çok mutlu olacağım. 

Dt. Cafer Yamiş : Recep bey merhaba Üzülmene gerek yoktur. Var elbet bir çözümü. Ama diş durumunu yapısını görmem gerekir. Farklı tedavi yöntemleri vardır. Tedavi için önce teşhiş gerekli. İyi gülmeler:))

Sayfa: 12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

Doktorunuza Soru / Mesaj Yazmak İçin Tıklayınız

DENTAL & SAĞLIK HABERLERİ

■   YENİ DÜŞÜK AĞIRLIKLI DOĞAN BEBEKLER

  YENİ DÜZENLİ AĞIZ DİŞ BAKIMI KALP RAHATSIZLIĞINI ÖNLÜYOR

 YENİ Peynir Dişlerin Çürümesini Engelliyor

YENİ Sahte dişçiler mikrop saçıyıor

 Sigara ağzın da düşmanı

 Çocuğu diş fırçalamaya arka dişleri çıkınca başlatın

 Diş hastalıkları kalbi tetikliyor

 Evlerin yüzde 30'unda diş fırçası yok

■ AĞIZ SAĞLIĞIMIZ VÜCUT SAĞLIĞININ AYNASIDIR

GAZLI İÇECEKLER DİŞLERİ ÇÜRÜTÜYOR

EVLİLERİN DİŞ SAĞLIĞI DAHA KÖTÜ

ORTA YAŞLI KADINLAR TATLI HİSSİNİ KAYBEDİYOR

■ TAKMA DİŞE VEDA

■ DÜZENLİ DİŞ FIRÇALAYANLARIN KİLO PROBLEMİ YOK

■ YOĞURT AĞIZ KOKUSUNA İYİ GELİYOR

■ AĞIZ KOKUSU (HALİTHOZİS)

■ ÇAYIN DİŞE YARARI

■ SOĞUKTA DİŞLERİMİZ NEDEN TAKIRDAR

■ AĞIZ KANSERİ SESSİZCE ÖLDÜRÜYOR

■ TOPLUMUN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI GELİŞMİŞ ÜLKELERİN ÇOK GERİSİNDE

■ AĞIZ KOKUSUNA LASERLİ ÇÖZÜM

■ DİŞ RÖNTGEN FİLMLERİ KALP KRİZİNİ ÖNCEDEN HABER VERİYOR

■ BİR DİŞ İNSANI ÖLÜME GÖTÜREBİLİYOR

■ AĞIZ SAĞLIĞI İÇİN GEREKSİZ İLAÇ KULLANIYORUZ

■ DİŞ SAĞLIĞI YAŞAMI TEHDİT EDİYOR


 
Dişhekimi CAFER YAMİŞ Diyarbakır Sanat Sokağı

FAYDALI BİLGİLER

Ne Kadar Stres O Kadar Bruksizm

Hamilelikte Diş Sağlıgı

Ağız Hijyeni
Çene Eklemi Sorunları
Piercing
Yaşlı Görüntüyü Engelleyin!
Bonding
Ağız Kuruluğu

Sayfa 1 2

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. | www.teknoakademi.com